Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 7 պարկուճ. Քննչական կոմիտեն՝ Ավանում 25-ամյա երիտասարդի սպանության փորձի մասին 02/29/2016 12:22 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 25-ամյա երիտասարդի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. փետրվարի 29-ին՝ ժամը 01.15-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ «երկու ձեռքի, երկու ոտքի, կրծքավանդակի աջ թուլակողի» բազմաթիվ հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ է տեղափոխվել 1991թ. ծնված, Երևան քաղաքի բնակիչ Ա.Գևորգյանը:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է դեպքի վայրը, որտեղ երիտասարդին պատճառվել են հրազենային վնասվածքները։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են 7 պարկուճ, արնանման հետքեր։
Քրեական գործով էական հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ ձեռնարկել անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։

СК Армении выясняет обстоятельства ранения молодого парня в Ереване: на месте инцидента обнаружено 7 гильз 02/29/2016 12:59 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту покушения на убийство 25-летнего молодого парня, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Как отмечается в сообщении, 29-го февраля 2016 года в 01:15 из медцентра “Святой Григорий Просветитель” поступил сигнал о том, что к ним с множественными огнестрельными ранениями обеих рук, обеих ног, правого подреберья доставлен житель города Ереван А. Геворкян 1991 года рождения.
“С учетом того, что в материалах содержатся сведения, указывающие на признаки преступления, предусмотренного частью 1 статьи 34-104 и частью 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА, следственным отделом по ереванским административным районам Аван и Нор Норк возбуждено уголовное дело”, - говорится в сообщении.
В результате предпринятых мероприятий установлено место инцидента, где молодому человеку были причинены огнестрельное ранения. При осмотре места происшествия обнаружены 7 гильз и следы, похожие на кровь.
“Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы. Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение предпринять оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление личности предполагаемого преступника, и передачу результатов органу, осуществляющему производство”, - отмечается в сообщении.