Սպանության մեջ մեղադրվողի տան հրկիզման դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 02/27/2016 11:42 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Լոռու մարզում տեղի ունեցած սպանության մեջ մեղադրվող Արմեն Կախյանի տունն այրելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածով՝ գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ հայտնեցին Քննչական կոմիտեից:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, այս գիշեր հրդեհվել է Կախանյանի տունը, որտեղ տարիներ առաջ` 2000թ. դաժանաբար սպանվել էին նրա ընտանիքի 7 անդամները:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 22-ին Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհից շուրջ 300 մետր հեռավորության վրա հայտնաբերվել է Վահագնի գյուղի բնակիչ, 1972 թվականին ծնված Ն.Քոչինյանի դին՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
Ռուսաստանի Դաշնությունում փայտանյութ վաճառելու շուրջ առաջացած տարաձայնությունների պատճառով, կենցաղային հողի վրա Ն.Քոչինյանի հետ փետրվարի 22-ին՝ ժամը 01-ի սահմաններում, վիճաբանել է Լոռու մարզի բնակիչ Ա.Կախյանը, որի ընթացքում ապօրինի կերպով ձեռք բերած և պահած հրազեն հանդիսացող «ՏՏ» տեսակի ատրճանակով կրակել է Քոչինյանի գլխին։ Ստացած հրազենային վնասվածքից վերջինս մահացել է։
Ա.Կախյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին և հայտարարվել հետախուզում։

По факту поджога дома фигуранта дела об убийстве в Лори заведено уголовное дело 02/27/2016   11:59  |  Актуальная тема
По факту поджога дома обвиняемого в совершении убийства в Лорийской области Армена Кахяна возбуждено уголовное дело. Об этом “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Дело заведено по статье 185 УК Армении(умышленное уничтожение или повреждение имущества).
Как уже ранее сообщило агентство, в ночь на 27 февраля неизвестные подожгли дом Армена Кахяна, где в 2000 году жестоко были убиты семеро членов его семьи.
Напомним, 22-го февраля в 300 метрах от автотрассы Ванадзор-Алаверди было обнаружено тело 44-летнего Нвера Кочиняна с огнестрельным ранением в голову.
По данным следствия, 22 февраля около часу ночи между Н. Кочиняном и жителем Лорийской области А.Кахяном вспыхнула ссора из-за разногласий вокруг сбыта в РФ древесины. Во время ссоры А. Кахян из незаконно приобретенного и находившегося у него на незаконном хранении пистолета "ТТ" выстрелил в голову Кочиняну, который от полученного огнестрельного ранения скончался.