Գևորգ Սաֆարյանի կալանավորման ժամկետի երկարացման որոշումը կբողոքարկվի 02/25/2016 10:37 | Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին ուշ երեկոյան մեկ ամսով երկարացվել է Հիմնադիր խորհրդարանի անդամ Գևորգ Սաֆարյանի կալանավորման ժամկետը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկությունները հաստատեց Գ.Սաֆարյանի պաշտպան, փաստաբան Տիգրան Հայրապետյանը:
Պաշտպանը նշեց, որ քննիչը կալանավորման ժամկետը երկարացնելու իր միջնորդությունը հիմնավորել է քննչական գործողություններ կատարելու անհրաժեշտությամբ:
Տ.Հայրապետյանը կարծիք հայտնեց, որ դատարանն իր որոշմամբ այդ պատճառաբանությամբ չպետք է անձին պահեր անազատության մեջ:
Պաշտպանը հայտնեց նաև, որ իրենք բողոքարկելու են դատարանի այս որոշումը Վերաքննիչ դատարան:
Հիշեցնենք, որ Գևորգ Սաֆարյանը մեղադրվում է Ազատության հրապարակում Ամանորի գիշերը ոստիկանի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելու մեջ:

Суд продлил срока ареста члена “Учредительного парламента” Геворка Сафаряна на месяц 02/25/2016   11:41  |  Криминальная хроника
Срок содержания члена “Учредительного парламента” Геворка Сафаряна под стражей продлен на один месяц. Имеющиеся у “ФактИнфо” сведения подтвердил адвокат Г. Сафаряна - Тигран Айрапетян.
Защита отметила, что следователь обосновал свое ходатайство об аресте необходимостью проведения следственных действий.
Т. Айрапетян выразил мнение, что суд не должен выносить решение о содержании человека под стражей на основании этих доводов.
Адвокат сообщил, что они намерены обжаловать это решение Апелляционном суде.
Напомним, Геворк Сафарян обвиняется в применении опасного для жизни или здоровья насилия в отношении полицейского в новогоднюю ночь на Площади Свободы в Ереване.