Հովիկ Աբրահամյանը Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Դավիթ Լոքյանին 02/25/2016 15:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Դավիթ Լոքյանին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կառավարության ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ ՀՀԿ-ի և ՀՅԴ-ի միջև փոխգործակցությունը հնարավորություն կտա լուծել մեր երկրի առջև ծառացած խնդիրները:
Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնում Արմեն Երիցյանի արդյունավետ աշխատանքը, շնորհավորել նրան՝ Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնում աշխատանքը շարունակելու համար և մաղթել բեղմնավոր աշխատանք:
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է Դավիթ Լոքյանին նոր պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ: Հովիկ Աբրահամյանը համոզմունք է հայտնել, որ նա ամեն ինչ կանի՝ Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության գործունեությունն արդյունավետ իրականացնելու համար և կնպաստի տարածքային կառավարման խնդիրների լուծմանն ու երկրի զարգացմանը:
Իր հերթին, Արմեն Երիցյանը շնորհակալություն է հայտնել հանրապետության Նախագահին և վարչապետին վստահության համար և համոզմունք հայտնել, որ Դավիթ Լոքյանը հաջողությամբ կշարունակի ոլորտում արձանագրված ձեռքբերումներն ու ծրագրերը, այդ թվում՝ համայնքների խոշորացման ծրագրի արդյունավետ իրականացումը:
Տարածքային կառավարման և զարգացման նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել հանրապետության Նախագահին, վարչապետին և ՀՅԴ-ին՝ վստահության համար: Դավիթ Լոքյանը նշել է՝ տեղյակ է, որ նախարարությունն անցել է բավական երկար ու արդյունավետ ճանապարհ, որը ղեկավարել են պրոֆեսիոնալներ և լավագույն հիմքերը դրել երկրի տարածքային զարգացման համար:
Միաժամանակ պարոն Լոքյանն ընդգծել է, որ նախարարության պրոֆեսիոնալ աշխատակազմն ունակ է իր վրա շատ ավելի մեծ պատասխանատվություն վերցնել՝ փորձելով լուծում տալ դժվարին խնդիրներին և նշել, որ կառավարության գործունեության ամենակարևոր սկզբունքներից մեկը շարունակականությունն է:

Премьер Армении уверен, что сотрудничество правящей РПА с АРФД позволит решить стоящие перед страной проблемы 02/25/2016 18:27 | Лента новостей
Взаимодействие между правящей Республиканской партией Армении и АРФ “Дашнакцутюн позволит решить стоящие перед Арменией проблемы, заявил премьер-министр страны Овик Абраамян, представляя в четверг нового министра территориального управления и развития Давида Локяна.
Напомним, накануне РПА и АРФД подписали соглашение о политическом сотрудничестве, в рамках которого "Дашнакцутюн” перешли три министерских портфеля. Так Давид Локян возглавил министерство территориального управления и развития, Арцвик Минасян – Минэкономики, а Левон Мкртчян – Минобрнауки.
Овик Абраамян высоко оценил эффективную деятельность экс-главы Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армена Ерицяна, поздравив его с продолжением работы на посту министра по чрезвычайным ситуациям и пожелав ему плодотворной работы.
Глава правительства также поздравил Давида Локяна с назначением, пожелав ему успехов.
Абраамян выразил уверенность, что Локян сделает все для эффективной работы Министерства, способствуя решению проблем в сфере территориального управления и развитию страны.
В свою очередь Армен Ерицян поблагодарил президента Сержа Саргсяна и премьер-министра за доверие, выразив уверенность, что Давид Локян с успехом продолжит начатое, в том числе эффективную реализацию проекта по укрупнению общин.
В свою очередь новоназначенный министр территориального управления и развития Давид Локян поблагодарил президента, премьер-министра и АРФД за доверие .
Локян подчеркнул, что состоящий из профессионалов коллектив министерства способен взять на себя больше ответственности, пытаясь решить трудные задачи.