Վարդգես Գասպարին ժամը 19:10-ին հացադուլը և ջրադուլը դադարեցնելու մասին դիմում է ներկայացրել. ԱՆ ՔԿՎ 02/24/2016   20:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժինը Վարդգես Գասպարիի պաշտպանների հայտարարության կապակցությամբ հանդես է եկել հետևյալ պարզաբանմամբ.
«ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավոր Վարդգես Գասպարիի պաշտպանները հայտարարություն են տարածել, ըստ որի` կալանավորը քրեակատարողական հիմնարկում ենթարկվում է խոշտանգումների:
Տեղեկացնում ենք, որ սույն փաստի կապակցությամբ կատարվում է ուսումնասիրություն, ինչի արդյունքների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ:
Հավելենք նաև, որ Վ. Գասպարին ս/թ  փետրվարի 23-ին  հացադուլ և ջրադուլ հայտարարելու մասին դիմում է ներկայացրել այլ խուց տեղափոխվելու պահանջով, ինչը բավարարվել է:
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավոր Վարդգես Գասպարին ժամը 19:10-ին հացադուլը և ջրադուլը դադարեցնելու մասին դիմում է ներկայացրել»:

Гражданский активист Вардгес Гаспари подал заявление о прекращении сухой голодовки 02/25/2016   10:43  |  Лента новостей
Адвокаты содержащего под стражей в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен” гражданского активиста Вардгеса Гаспари распространили заявление, согласно которому их подзащитный в УИУ пыткам.
В этой связи отдел по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений министерства юстиции Армении сообщил, что по данному факту проводится проверка, о результатах которой будет предоставлена дополнительная информация.
23 февраля Вардгес Гаспари  представил заявление  об объявлении сухой голодовки с требованием перевести его в другую камеру.
Гаспари  подал заявление о прекращении сухой голодовки в 19:10 в среду.
Гаспари, по предварительным данным,  был арестован по обвинению в оскорблении полицейского. Ранее сообщалось, Гаспари не появлялся в суде, полицейские каждый раз его подвергали приводу в суд, в последний раз им даже пришлось воспользоваться для этого машиной “скорой помощи”.