Այրված դիակի գործը բացահայտվել է. սպանության կասկածանքով կան բերման ենթարկվածներ 02/24/2016   17:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոստիկանության պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ պարզվել է Նորամարգ գյուղի ջրատարում նախօրեին հայտնաբերված դիակի ինքնությունը: Հանցագործությունը բացահայտվել է:
Ըստ Ոստիկանության լրատվական ծառայության՝ Արտաշատի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում էր Արարատի մարզի Ջրաշեն գյուղի բնակիչ, 1982 թ. ծնված Գարիկ Հուսիկի Արզունյանը, որը փետրվարի 11-ին դուրս էր եկել տնից, և նրա գտնվելու վայրն անհայտ էր:
Փետրվարի 22-ին՝ ժամը 22.30-ին, ոստիկանության Մասիսի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ Արարատի մարզի Նորամարգ գյուղի վերջնամասում գտնվող ջրատարում այրված դիակ կա:
Ձեռնարկված միջոցառումներով պարզվել է, որ հայտնաբերվածը Գ. Արզունյանի դին է:
Պարզվել է նաև, որ Գ. Արզունյանին սպանել և դին այրել են:
Սպանության կասկածանքով կան բերման ենթարկվածներ:
Ժամեր առաջ Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել՝ նույն դեպքի վերաբերյալ, որտեղ մասնավորապես ասվում էր, որ դիակը հայտնաբերել են Նորամարգ գյուղի երկու բնակիչ՝ հիշյալ հատվածում որս կատարելու ժամանակ, և ահազանգել։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում փետրվարի 23-ին հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն):
Դեպքի վայրի զննության ընթացքում հայտնաբերվել են այրված բաճկոնի հետքեր, ջրատարին հարակից դաշտամիջյան հատվածից վերցվել են ածխացած խոտի համապատասխան նմուշներ, ջրատարից վերցվել է ջրի նմուշ։

Установлена личность мужчины, обгоревшее тело которого было найдено в армянском селе Норамарг 02/24/2016   18:20  |  Актуальная тема
Установлена личность мужчины, обгоревшее тело которого было найдено в водном канале в селе Норамарг Араратской области Армении.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, арташатским отделом Полиции разыскивался без вести пропавший житель села Джрашен Гарик Арзунян 1982 года рождения, который 11 февраля вышел из дома, и с тех пор никто ничего не знал о его местонахождении.
22 февраля в массиский отдел Полиции поступил сигнал о том, что в водном канале в селе Норамарг обнаружен обгоревший труп человека.
В результате предпринятых мероприятий выяснилось, что погибшим оказался Г. Арзунян.
Установлено также, что Г. Арзуняна убили, а затем подожгли его тело.
Ряд лиц по подозрению в совершении убийства доставлены в отдел Полиции.
Следственный комитет Армении немногим ранее распространил сообщении, в котором говорилось, что тело погибшего обнаружили двое жителей села Норамарг во время охоты и проинформировали об этом правоохранителей.
По данному факту 23 февраля масисским следственным отделом следственного управления по Араратской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА
Как отмечалось в сообщении, при осмотре места происшествия были найдены фрагменты сожженной куртки, взяты соответствующие образцы обугленной травы, из водного канала взяты образцы воды.
Принято решение взять образцы крови погибшего и ногтей на ногах.
Назначены судебно-медицинская, судебно-генетическая, судебно-материаловедческая экспертизы. Расследование продолжается.