Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Հենրիկ Տեր-Ադամյանի լիազորությունները դադարեցվել են 02/23/2016 12:16 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ 2016 թվականի փետրվարի 20-ից Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Հենրիկ Տեր-Ադամյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին:
Հրամանագիրն ստորագրելիս ՀՀ Նախագահը ղեկավարվել է 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով, հիմք ընդունել Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետը և հաշվի առել Արդարադատության խորհրդի 2016 թվականի փետրվարի 17-ի ԱԽ-4-Ո-4 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը:

Прекращены полномочия Генрика Тер-Адамяна на посту судьи Апелляционного уголовного суда Армении 02/23/2016   12:31  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян подписал указ о прекращении с 20 февраля 2016 года полномочий Генрика Тер-Адамяна на посту судьи Апелляционного уголовного суда.
При подписании указа глава государства руководствовался пунктом 11 статьи 55 измененной в 2005 году Конституции Армении, принял за основу пункт 2 части 4 статьи 167 Судебного кодекса РА и принял во внимание предложение, представленное решение Совета правосудия ԱԽ-4-Ո-4 от 17 февраля 2016 года.