Քննչական կոմիտեն՝ Լոռու մարզում նախօրեին տեղի ունեցած սպանության մասին 02/22/2016   11:24  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Լոռու մարզի 44-ամյա բնակչի սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2016 թվականի փետրվարի 22-ին՝ ժամը 02.00-ին, շտապօգնության կայանից ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Վահագնի գյուղի ճանապարհին տղամարդու դի է հայտնաբերվել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Լոռու մարզային քննչական վարչության պետ Թ.Շուշանյանի գլխավորությամբ:
Դեպքի վայրի զննությամբ՝ Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհից շուրջ 300 մետր հեռավորության վրա հայտնաբերվել է Վահագնի գյուղի բնակիչ, 1972 թվականին ծնված Ն.Քոչինյանի դին՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
Դեպքի առթիվ 2016 թվականի փետրվարի 22-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Մշակվել է քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների պլան, ձեռնարկվում են լայնածավալ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու համար:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ իրականացնել՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства убийства мужчины, найденного с простреленной головой в одном из сел в Лори 02/22/2016   11:54  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 44-летнего жителя Лорийской области Армении области, найденного с простреленной головой в селе Ваагни.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА по части 1 статьи 104 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 22 февраля 2016 года в 02:00 из станции скорой помощи поступил сигнал о том, что на дороге в селе Ваагни Лорийской области обнаружен труп мужчины.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного управления по Лорийской области Т.Шушаняном.
При осмотре места происшествия на расстоянии почти 300 метров от автотрассы Ванадзор-Алаверди был обнаружен труп 44-лелтнего жителя села Ваагни Н. Кочиняна с огнестрельным ранением в голову.
“Разработан план следственных и оперативно-розыскных мероприятий, предпринимаются широкомасштабные следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования. Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение провести оперативно-розыскные мероприятия, направленные на обнаружение предполагаемого преступника и передачу органу, осуществляющему производство”, - говорится в сообщении.