ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների 02/20/2016 15:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 14-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 82 միլիմետրանոց ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 6000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում:

Армия обороны НКР прибегла к ответным действиям для подавления активности ВС Азербайджана 02/20/2016   16:35  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона в период с 14-го по 20-е февраля произвела по позициям Армии обороны НКР более 6000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также из 80-миллиметрового миномета, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики со ссылкой на оперативные данные Армии обороны.
“Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности прибегли к ответным действиям и продолжали сохранять полный контроль на передовой”, - говорится в сообщении.