ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի երկարամյա գործունեության ավարտին քիչ ժամանակ է մնացել. «Իրատես de facto» 02/19/2016   09:24  |  Մամուլ
«Իրատես de facto»-ն գրում է, որ ևս մեկ բարձրաստիճան պաշտոնյայի թոշակի անցնելու ժամանակն է մոտենում, և նրան փոխարինելու պատրաստ թեկնածուներն արդեն «ընտրարշավը» սկսել են։
ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի երկարամյա գործունեության ավարտին քիչ ժամանակ է մնացել, իսկ նրան փոխարինողին իշխանություններն արդեն աչքի տակ ունեն։
«Սահմանադրական բարեփոխումներին ակտիվ մասնակցած, ընտրական օրենսգրքի վրա գիշերուզօր աշխատող Հրայր Թովմասյանը ջանքեր չի խնայում, որ իր թեկնածության հարցում իշխանությունների հաշվարկներն արդարացված լինեն։ Ասում են նաև, որ իշխանության «վերնահարկում» ՍԴ-ի նախագահ դառնալու երաշխիքներ Հրայր Թովմասյանին տրվել են»,- գրում է թերթը։

"Иратес de facto”: Приближается срок выхода на пенсию главы КС Армении Гагика Арутюняна 02/19/2016   10:20  |  Пресса
Приближается срок выхода на пенсию председателя Конституционного суда Армении Гагика Арутюняна, и кандидаты, готовые его сменить на этом посту, уже начали “кампанию” , пишет газета " Иратес de facto”.
"До завершения многолетней работы председателя КС Гагика Арутюняна на посту главы КС осталось не так много времени, и власти уже присмотрели кандидата на эту должность", - говорится в материале.
В публикации также отмечается, что активный участник конституционных реформ, денно и нощно трудящийся над Избирательным кодексом Грайр Товмасян не жалеет сил, чтобы расчеты властей по поводу его кандидатуры оправдались.
“Поговаривают также, что Грайр Товамсян уже получил у “верхов” гарантии о своем назначении председателем КС ", - пишет издание.