Կառավարությունը միաձայն ընդունեց ՀՅԴ-ի համար նոր նախարարություն ստեղծելու առաջարկը 02/18/2016   11:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ կառավարությունը հաստատեց «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը, որով առաջարկվում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը վերաբաժանել Արտակարգ իրավիճակների և Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարությունների:
Ինչպես հայտարարեց Արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը, նման անհրաժեշտություն է առաջացել քաղաքական համագործակցության արդյունքում:
Բանն այն է, որ, ըստ լուրերի, Տարածքային կառավարման նախարար է նշանակվելու ՀՅԴ ներկայացուցիչ`ՀՅԴ-ՀՀԿ համագործակցության արդյունքում: Այս պաշտոնում արդեն իսկ շրջանառվում է գյուղատնտեսության նախկին նախարար, դաշնակցական Դավիթ Լոքյանի անունը:
Ինչևէ, նոր նախարարություն ստեղծելու մասին օրինագիծն ընդունվեց ու առաջիկայում կներկայացվի ԱԺ հաստատմանը:

Правительство Армении единогласно приняло предложение о создании старого нового министерства 02/18/2016 12:44 | Актуальная тема
Правительство Армении на заседании в четверг утвердило законопроект о внесении изменения в структуру кабмина.
Законопроектом предлагается разделить Министерство территориального управления по чрезвычайным ситуациям на два ведомства: МЧС и министерство территориального управления и развития.
Как заявила на заседании министр юстиции Армении Арпине Ованнисян, подобная необходимость возникла по итогам политического сотрудничества.
Дело в том, что, согласно муссируемым сведениям, министром территориального управления будет назначен представитель АРФ “Дашнакцутюн” по итогам сотрудничества АРФД с правящей Республиканской партией Армении.
Согласно этой информации, на этот пост прочат бывшего министра сельского хозяйства Армении Давид Локяна.
Принятый законопроект о создании нового министерства в скором времени будет представлен на утверждение Национального Собрания.