ԱԺ 7 պատգամավորները խախտել են էթիկայի կանոնները. Էթիկայի հանձնաժողովը բավարարեց լրագրողի դիմումը 02/18/2016   17:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի Էթիկայի հանձնաժողովն այսօրվա նիստում միաձայն որոշեց բավարարել լրագրող Լիլիթ Լալայանի դիմումն ընդդեմ 7 պատգամավորների: Հանձնաժողովը եկավ եզրակացության, որ պատգամավորները խախտել են ԱԺ կանոնակարգ-օրենքով սահմանված էթիկայի կանոնները:
Այս մասին դռնփակ նիստից հետո լրագրողներին հայտնեց հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ խմբակցության անդամ Խոսրով Հարությունյանը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, լրագրողը դիմել է հանձնաժողովին՝ ընդդեմ ԱԺ նախորդ տարեվերջին կայացած արտահերթ նստաշրջանի նիստերում բացակա պատգամավորների փոխարեն քվեարկած ՀՀԿ խմբակցության 5 պատգամավորների՝ Սպարտակ Մելիքյանի, Համլետ Հարությունյանի, Կարեն Սարիբեկյանի, Սեյրան Սարոյանի, Առաքել Մովսիսյանի, և ԲՀԿ խմբակցության 2 անդամի՝ Արշակ Մխիթարյանի ու Բազմասեր Առաքելյանի:
Լ.Լալայանը խնդրել է քննել հիշյալ պատգամավորների կողմից ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի 6.1 հոդվածով նախատեսված էթիկայի կանոնները խախտելու հարցը և կայացնել համապատասխան որոշում:
14:30 15/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ էթիկայի հանձնաժողովը լսեց միայն Շուշան Պետրոսյանի պարզաբանումները. որոշումները` առաջիկայում
16:26 14/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՈւթ պատգամավորները պարզաբանումներ կտա՞ն ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովին
17:20 04/02/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԺ էթիկայի հանձնաժողովը կղեկավարի Խոսրով Հարությունյանը
16:50 19/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԼրագրողն ընդդեմ պատգամավորների. ի՞նչ կորոշի ԱԺ Էթիկայի հանձնաժողովը
09:35 28/10/2015  |  ՄամուլՎահան Բաբայանը՝ ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ
12:44 24/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԷթիկայի հանձնաժողովը կորոշի Զարուհի Փոստանջյանի դիմումը վարույթ ընդունել-չընդունելու հարցը
09:05 19/11/2014  |  ՄամուլԷթիկայի հանձնաժողովում կքննարկվի Զարուհի Փոստանջյանի դիմումն ընդդեմ Արտակ Զաքարյանի. «Չորրորդ իշխանություն»
17:03 02/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ Էթիկայի հանձնաժողովի նոր կազմը հաստատված է. այն ղեկավարելու է Արփինե Հովհաննիսյանը

Комиссия по этике удовлетворила заявление журналистки, заснявшей на видео голосующих вместо своих коллег-прогульщиков депутатов 02/18/2016 17:59 | Актуальная тема
Комиссия Национального Собрания Армении по этике на заседании в четверг единогласно удовлетворила заявление журналистки Лилит Лалаян против 7 депутатов. Комиссия пришла к заключению, что парламентарии нарушили правила этики, установленные законом о Регламенте НС РА.
Об этом после проходившего за закрытыми дверями заседания сообщил журналистам председатель Комиссии по этике, член парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении(РПА) Хосров Арутюнян.
Как ранее сообщило “Фактинфо”, журналистка обратилась в Комиссию по этике с заявлением против проголосовавших за своих отсутствующих коллег 5 депутатов от правящей РПА - Спартака Меликяна, Гамлета Арутюняна, Карена Сарибекяна, Сейрана Сарояна, Аракела Мовсисяна и двух парламентариев от “Процветающей Армении” – Аршака Мхитаряна и Базмасера Аракеляна.