Վաղվա արտահերթ նիստին Գալուստ Սահակյանը չի մասնակցի, նա մնալու է բժիշկների հսկողության տակ 02/18/2016   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի առողջական վիճակը բավարար է, տրամադրությունը` կայուն: Այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողներին հայտնեց Առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը:
Նա նշեց, որ երեկ, հոսպիտալացվելուց հետո Գալուստ Սահակյանը ենթարկվել է բուժզննման և առայժմ մնալու է բժիշկների հսկողության ներքո: Նախարարը հույս հայտնեց, որ «ամեն ինչ լավ է լինելու»:
Հիշեցնենք՝ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը երեկ, զարկերակային բարձր ճնշմամբ տեղափոխվել է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:

Спикер НС Армении пока останется под присмотром врачей 02/18/2016 14:50 | Лента новостей
Спикер Национального Собрания Армении Галуст Саакян пока останется под присмотром врачей. Об этом сообщил журналистам в четверг министр здравоохранения Армении Армен Мурадян.
Спикер армянского парламента с повышенным артериальным давлением был накануне доставлен в Первую университетскую клинику "Гераци"
“Состояние здоровья Галуста Саакяна удовлетворительное, настроение – стабильное, все будет хорошо”, - сказал Армен Мурадян.
Он также отметил, что Галуст Саакян после госпитализации прошел медобследование и пока побудет под контролем врачей.