Քննչական կոմիտեն՝ 22-ամյա երիտասարդի ականջը կտրելու դեպքի մասին 02/17/2016 16:05 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության Ախուրյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 22-ամյա երիտասարդին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ։ Կասկածյալը ձերբակալվել է։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ նախնական քննության տվյալներով՝ 2016 թվականի փետրվարի 16-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, Շիրակի մարզի Առափի գյուղի վարչական տարածքում չգործող ռեստորանի բակի դարպասի դիմաց գտնվող հատվածում, կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը դանակով կտրել է 22-ամյա երիտասարդի աջ ականջը՝ պատճառելով աջ ականջախեցու տրավմատիկ անդամահատման և պարանոցի կտրած վերքի ձևով մարմնական վնասվածքներ:
Փաստի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչության Ախուրյանի քննչական բաժնում 2016 թվականի փետրվարի 16-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Զննվել է դեպքի վայրը, որտեղից հայտնաբերվել ու վերցվել է արնանման հետքի 4 նմուշ:
Մարմնական վնասվածք ստացած անձը ճանաչվել է տուժող և հարցաքննվել:
Պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Շիրակի մարզի բնակիչ է, 23 տարեկան։ Վերջինս ծանր մարմնական վնաս պատճառելու կասկածանքով փետրվարի 16-ին ձերբակալվել է և ցուցմունք տվել դեպքի հանգամանքների շուրջ։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների օբյեկտիվ, բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ։

СК Армении сообщил о задержании подозреваемого в отрезании 22-летнему парню уха в ходе ссоры в Шираке 02/17/2016   17:01  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено уголовное дело по факту нанесения 22-летнему парню тяжких телесных повреждений, подозреваемый задержан, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено ахурянским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Ширакской области части 1 статьи 112 (Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса Армении.
По предварительным данным, инцидент произошел 16 февраля 2016 года примерно в 11:30 в местечке напротив ворот, ведущих во двор недействующего ресторана, расположенного на административной территории села Арапи Ширакской области. Во время ссоры, вспыхнувшей на бытовой почве, предполагаемый преступник отрезал 22-летнему парню правое ухо, причинив ему телесные повреждения в виде травматической ампутации правой ушной раковины и резаной раны шеи.
Произведен осмотр места происшествия, откуда были взяты четыре образца следов, похожих на следы крови. Лицо, получившее телесное повреждение, признано потерпевшим и допрошено.
Установлена личность предполагаемого преступника. Им оказался 23-летний житель Ширакской области, который 16 февраля был задержан по подозрению в нанесении тяжкого телесного повреждения и дал показания относительно обстоятельств происшедшего. Предварительное расследование продолжается.
“Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение объективного, всестороннего и полного исследования всех обстоятельств инцидента. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы”, - говорится в сообщении.