Մահվան ելքով ավտովթար՝ Արագածոտնի մարզում. 2 անձ մահացել է, երեք հոգի` տեղափոխվել հիվանդանոց. տուժածների թվում է մանկահասակ երեխա 02/17/2016 11:16 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 2 անձի մահվան պատճառ հանդիսացած ավտովթարի դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2016 թվականի փետրվարի 16-ին՝ ժամը 14:20-ի սահմաններում, Ապարան-Սպիտակ ավտոճանապարհի 4-րդ կիլոմետրի հատվածում բախվել են «Դոջ» մակնիշի և «Վազ 2107» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի հետևանքով «Վազ 2107» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Է.Խաչատրյանը և ուղևորուհի Մ.Դավթյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել են, իսկ նույն մեքենայի մյուս ուղևորներ Թ.Մարգարյանը, Խ.Խաչատուրյանը և 7 ամսական փոքրիկը տեղափոխվել են «Ապարան բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Կատարվել է դեպքի վայրի և տրանսպորտային միջոցների զննություն, քրեական գործով էական հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ, հանձնարարություն է տրվել ՀՀ ոստիկանության համապատասխան բաժնին` ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ՝ դեպքի իրական հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Два человека погибли и трое пострадали в ДТП на западе Армении 02/17/2016   11:47  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту ДТП в Арагацотнской области Армении, унесшего жизни двоих человек, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА по Арагацотнской области по признакам части 3 статьи 242 Уголовного кодекса РА.
По предварительным данным, 16 февраля 2016 года примерно в 14:20 на 4-м километре автотрассы Апаран-Спитак столкнулись автомобили марок “Dodge” и “ВАЗ 2107”. В результате ДТП водитель “ВАЗ 2107” Э. Хачатрян и находившаяся в салоне автомашины пассажирка М. Давтян от полученных телесных повреждений скончались, а остальные пассажиры “семерки” – Т. Маргарян, Х. Хачатурян и семимесячный ребенок были доставлены в медцентр “Апаран”.
“Произведен осмотр места происшествия и транспортного средства. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы. Соответствующему отделу Полиции дано поручение принять необходимые меры, направленные на установление истинных обстоятельств инцидента. Ведется расследование”, - говорится в сообщении.
11:53 08/04/2014  |  Чрезвычайное просшествиеСтрашное ДТП с участием “Ниссана” в Арагацотнской области Армении: труп водителя обнаружен в 50м от автомобиля