Գյումրեցու ականջը կտրելու դեպքով կասկածյալը ձերբակալվել է 02/17/2016   10:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ Շիրակի մարզում վիճաբանության ժամանակ 23-ամյա երիտասարդի ականջը կտրելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին Քննչական կոմիտեից հավելելով, որ կասկածյալը ձերբակալվել է:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, դեպքը տեղի է ունեցել Առափի գյուղում գտնվող «Փակ ծառ» ռեստորանի մուտքի մոտ:
Գյումրեցի 23-ամյա երիտասարդը դեպքից հետո տեղափոխվել է Գյումրու ԲԿ, սակայն տղայի ականջը չեն գտել, որպեսզի պլաստիկ վիրաբույժը կարողանա այն վիրահատել:
Ըստ շրջանառվող լուրերի տղայի ականջը կտրելու պատճառ դարձել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցը:
«Aravot.am»-ի փոխանցմամբ՝ 23-ամյա Տ.Ա.-ն ծանոթություն է հաստատել մի երիտասարդ, ամուսնալուծված կնոջ հետ, վերջինիս եղբայրն էլ, լսելով այս մասին, Տ.Ա.-ին նախազգուշացրել է հեռու մնալ, գործ չունենալ իր քրոջ հետ:
Այնուհետ այդ երկու երիտասարդները ժամադրվել են Շիրակի մարզի մոտակա գյուղերից մեկի՝ Առափիի չգործող ռեստորանի մոտ, որպեսզի հանդիպեն, զրուցեն: Այստեղ վիճաբանել են, այն վերածվել է ծեծկռտուքի, որն էլ ավարտվել է այս տհաճ միջադեպով:

Житель Гюмри лишился уха из-за знакомства в соцсети Facebook 02/17/2016 11:16 | Актуальная тема
Подозреваемый в отрезании уха 23-летнему жителю Гюмри в ходе потасовки в Шираке задержан. Об этом в ответ на запрос “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
В ведомстве также проинформировали, что по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса Армении.
Инцидент произошел рядом с рестораном “Закрытое дерево” в селе Арапи.
23-летний парень был госпитализирован в медцентр “Гюмри”, однако обнаружить его ухо не удалось, чтобы передать его пластическим хирургам для проведения соответствующей операции.
По имеющимся сведениям, причиной ссоры стала соцсеть Facebook.
Как передает «Aravot.am», 23-летний парень познакомился в Facebook с молодой замужней женщиной. Брат последней, узнав об этом, предупредил его о том, чтобы он держался подальше от его сестры.
Молодые люди условились о встрече близ недействующего ресторана в селе Арапи. Между ними вспыхнула ссора, которая вылилась в драку, закончившуюся плачевным инцидентом.