Ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել՝ Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահների կողմից ռեստորանի տիրոջ որդուն ծեծելու լուրերի հիման վրա 02/16/2016 11:58 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ոստիկանությունում հետաքննություն է կատարվում՝ Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահների կողմից «Վենետիկյան պալատ» ռեստորանային համալիրի տիրոջ որդուն ծեծելու վերաբերյալ մամուլի հրապարակման հիման վրա:
Հիշեցնենք՝ hraparak.am կայքում, փետրվարի 14-ին հրապարակված հոդվածում ասվում էր, որ նույն օրը գիշերը ՀՀ Տրանսպորտի և Կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահները ծեծի են ենթարկել «Վենետիկյան պալատ» ռեստորանային համալիրի սեփականատիրոջ որդուն` Սերգեյ Աբովյանին` պատճառելով վնասվածքներ:
Մեր հարցին, թե արդյոք ոստիկանությունը դիմել է լրատվամիջոցին կամ կողմերին` հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար, ոստիկանությունից չպատասխանեցին` կրկնելով միայն, որ «կատարվում է հետաքննություն»:

Полиция Армении проверяет сообщение в СМИ об избиении телохранителями Гагика Бегларяна сына владельца одного из ереванских ресторанов 02/16/2016   12:23  |  Актуальная тема
Полиция проверяет сообщение в прессе об инциденте с избиением телохранителями министра транспорт аи связи Армении Гагика Бегларяна сына владельца ресторанного комплекса “Венецианский дворец”.
Об этом “Фактинфо” сообщили в Управлении по связям с общественностью Полиции Армении.
Напомним, в статье, опубликованной 14 февраля на сайте hraparak.am, сообщалось, что в ночь на воскресенье телохранители главы Минтранса Армении Гагика Бегларяна избили сына владельца ресторанного комплекса “Венецианский дворец” Сергея Абовяна, причинив его телесные повреждения.
На вопрос агентства о том, обращалась ли Полиция к СМИ или сторонамконфликта для получения дополнительных сведений, в ведомстве отказались от комментариев, заявив лишь, что по данному факту проводится дознание.