Էդվարդ Նալբանդյանը մասնակցում է Մյունխենի անվտանգության համաժողովին 02/12/2016 20:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 12-ին մեկնարկեցին Մյունխենի անվտանգության 52-րդ համաժողովի աշխատանքները, որին ներկա են շուրջ երկու տասնյակ երկրների և կառավարությունների ղեկավարներ, քառասուն պետությունների արտգործնախարարներ, մի շարք միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, համաժողովին մասնակցում է արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի գլխավորած պատվիրակությունը։
Համաժողովի շրջանակներում նախատեսված են Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումները մի շարք երկրների արտգործնախարարների, ինչպես նաև՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։

Глава МИД Армении принимает участие в Мюнхенской конференции по безопасности 02/13/2016   00:37  |  Лента новостей
Делегация во главе с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном принимает участие в Мюнхенской конференции по безопасности, сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
12-го февраля началась 52-ая Мюнхенская конференция по безопасности, на котором присутствуют главы около двух десятков стран и правительств, министры иностранных дел около сорока государств, председатели ряда международных организаций.
В рамках конференции предусмотрены встречи Эдварда Налбандяна с министрами иностранных дел ряда государств, а также сопредседателями Минской группы ОБСЕ.