Հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության փորձի դեպքի առթիվ 02/12/2016   11:27  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 29-ամյա երիտասարդի ինքնասպանության փորձի դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. փետրվարի 10-ին՝ ժամը 19:50-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի Մոլդովական փողոցի շենքերից մեկի հարևանությամբ գտնվող ավտոտնակից «աջ քունքային շրջանի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1987թ. ծնված Ս.Առաքելյանը: Վերջինիս մայրը հիվանդանոցում հայտարարել է, որ որդին ինքն իրեն կրակել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով:

СК Армении выясняет причины попытки самоубийства 29-летнего мужчины в Ереване 02/12/2016 11:44 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено дело по факту попытки самоубийства 29-летнего мужчины в Ереване, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК Армении по городу Ереван по части 1 статьи 110 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
Как отмечается в сообщении, 10 февраля 2016 года в 19:50 из медцентра “Сурб Григор Лусаворич” поступил сигнал о том, что к ним с диагнозом “огнестрельное ранение правой височной области” доставлен С. Аракелян 1987 года рождения.
Мужчина был доставлен из автомастерской, расположенной по соседству с одним из зданий на ереванской улице Молдовакана.
Его мать заявила в больнице, что ее сын выстрелил сам в себя.
“Ведется следствие для установления обстоятельств и причины совершения молодым человеком попытки самоубийства. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы”, - говорится в сообщении.