Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկվել են պատժիչ միջոցառումներ 02/12/2016 10:12 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից /10 արկ/, ՌՊԳ-7 /8 արկ/, ՀԱՆ-17 /3 արկ/, ՀՀՆ-9 /1 արկ/ և ԳՊ-25 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщило о заметном росте напряженности на линии соприкосновения с ВС Азербайджана 02/12/2016   10:26  |  Актуальная тема
Заметный рост напряженности зафиксирован на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения 11-го февраля и в ночь на 12-е февраля, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
В указанный период азербайджанская сторона произвела по позициям Армии обороны НКР порядка 4500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также из 60-миллиметрового миномета(10 снарядов) гранатометов РПГ-7(8 снарядов, АГС-17(3 снаряда),СПГ(1 снаряд) и ГП-25(6 снарядов).
“Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности противника предприняли карательные меры и продолжали уверенно нести боевое дежурство”, - говорится в сообщении.