Կառուցվածքային փոփոխություններ՝ կառավարությունում. 1In.am 02/12/2016   09:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
1In.am-ի հաղորդմամբ՝ եթե այսօր Բաղրամյան 26-ում ստորագրվի ՀՀԿ-ՀՅԴ համագործակցության շուրջ համաձայնագիրը, Հովիկ Աբրահամյանի կառավարությունում սպասվում են արմատական փոփոխություններ։
Ըստ այդմ, «Առաջին լրատվական»-ի տեղեկություններով՝ կառավարությունում կատարվելիք կառուցվածքային փոփոխությունների շրջանակներում Պետական եկամուտների կոմիտեն կրկին կառանձնացվի ֆինանսների նախարարությունից:
Ֆինանսների նախարար կնշանակվի ներկայումս Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և տնտեսական բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը: Գագիկ Խաչատրյանին կրկին կտրվի ՀՀ Պետեկամուտների կոմիտեն։
Երվանդ Զախարյանին էներգետիկայի նախարարի պաշտոնում կփոխարինի Վերահսկիչ պալատի նախագահի տեղակալ Լևոն Յոլյանը:
09:30 17/09/2014  |  ՄամուլԿառավարության արտաքին կապերի վարչության պետը՝ փոխդեսպանի կարգավիճակո՞վ. «Հրապարակ»

В правительстве Овика Абраамяна ожидаются структурные изменения - СМИ 02/12/2016 10:08 | Актуальная тема
В правительстве Овика Абраамяна ожидаются коренные изменения в случае подписания соглашения между правящей Республиканской партией Арменией(РПА) и АРФ “Дашнакцутюн”, пишет 1In.am.
По сведениям издания, в рамках проводимых в правительстве структурных преобразований Комитет по государственным доходам вновь будет отделен от министерства финансов.
Как передает СМИ, главой Минфина будет назначен министр международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриелян. А Гагик Хачатрян вновь возглавит Комитет по госдоходам.
“Ерванда Захаряна на посту министра энергетики и природных ресурсов сменит заместитель председателя Контрольной палаты Левон Йолян”, - пишет издание.