Ոստիկանների ուղղությամբ կրակոցներ արձակած անձինք հեղինակն են նաև երկու տասնյակից ավելի գողությունների 02/08/2016 14:56 | Քրեական խրոնիկոն
Վանաձորում բնակարանային գողության փորձի և իրենց ծառայողական պարտականությունները կատարող ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի նախաքննությամբ բացահայտվել են Լոռու տարածքում իրականացված երկու տասնյակից ավելի գողություններ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ գողության ահազանգի հիման վրա լույս հունվարի 30-ի գիշերը դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության աշխատակիցների ուղղությամբ հնչել են կրակոցներ՝ գողության փորձ կատարած անձանց կողմից։
Դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը, ովքեր հայտնաբերվել են։
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ Լոռու մարզի բնակիչներ Ա.Սարգսյանին, Ա.Գալստյանին, Ռ.Ռստակյանին առաջադրվել են մեղադրանքներ, նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
Դեպքի բոլոր հանգամանքները բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտելու ուղղությամբ ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են երկու տասնյակից ավելի գողություններ։
Մասնավորապես՝ պարզվել է, որ Ա.Գալստյանը, Ռ.Ռստակյանը և Ա.Սարգսյանը ինչպես միասին, այնպես էլ առանձին-առանձին կատարել են շուրջ 22 գողություն և գողության փորձ, որոնցից 18-ը բնակարանային, 3-ը՝ պահեստարան կամ շինություն ապօրինի մուտք գործելով, 2-ը՝ ավտոմեքենաներից:

Грабителей, стрелявших по полицейским в армянском Ванадзоре, уличили в совершении более двух десятков краж 02/08/2016   17:23  |  Криминальная хроника
В Лорийском области Армении раскрыто более двух десятков краж, сообщает пресс-служба Следственного комитета.
“В ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области по факту попытки квартирной кражи в Ванадзоре и покушения на убийство сотрудников Полиции, исполнявших свои служебные обязанности, установлено более двух десятков краж, совершенных на территории Лори”, - говорится в сообщении, размещенном на сайте ведомства.
Ранее СК сообщил, что лица, совершившие попытку кражи, открыли стрельбу по сотрудникам Полиции, прибывшим в ночь на 30-е января по вызову об ограблении на место происшествия.
В результате следственных и оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых по возбужденному следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области уголовному делу, был установлен круг предполагаемых преступников, которые были обнаружены.
По совокупности добытых доказательств 2 февраля 2016 года жителям Лорийской области А. Саркисяну, А. Галстяну и Р. Рстакяну были предъявлены обвинения. В отношении них применена мера пресечения в виде заключения под стражу.
В частности, выяснилось, что А. Галстян, Р. Рстакян и А. Саркисян как сообща, так и врозь совершили порядка 22 краж и попыток кражи, из них квартирных – 18, три – путем незаконного проникновения в хранилище или жилище и два – из автомобилей.