Եկող շաբաթվա մեջ ԱԺ-ում արտահերթ նիստ կհրավիրվի՝ կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները հաստատելու համար. «Հրապարակ» 02/06/2016   09:02  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ չնայած մինչ երեկ հանրապետականներն անտեղյակ Էին Աժ-ում սպասվող արտահերթ նիստի մասին, սակայն կառավարությունից վստահեցնում Էին, որ եկող շաբաթվա մեջ արտահերթ նիստ են հրավիրելու՝ կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները հաստատելու համար:
Մասնավորապես, ՏԿԱԻՆ-ը դարձյալ տրոհելու արտակարգ իրավիճակների և տարածքային կառավարման նախարարությունների, որպեսզի վերջինը հանձնվի ՀՅԴ-ին (Դավիթ Լոքյաևին)՝ առաջիկայում ձևավորվելիք կոալիցիայի շրջանակներում։
Մեր տեղեկություններով, եկող շաբաթ ՀՀԿ-ն պատրաստվում Է ոչ միայն Գործադիր մարմնի, այլ նաև՝ ՀՀԿ խորհրդի նիստ հրավիրել, որից հետո էլ պաշտոնապես կհայտարարվի կոալիցիայի մասին»,- գրում է թերթը։

“Грапарак”: На будущей неделе будет созвано внеочередное заседание НС для утверждения структурных изменений правительства 02/06/2016   10:20  |  Пресса
Внеочередное заседание Национальлного Собрания будет созвано на будущей неделе для утверждения структурных изменений правительства, пишет “Грапарак” со ссылкой на источники в правительстве.
В частности, как отмечается в материале, на заседании речь пойдет об отделении министерства территориального управления от МЧС. Последнее, по данным издания, будет передано АРФД в рамках коалиции, которая будет сформирована в скором времени.
По информации СМИ, на будущей неделе РПА готовится провести не только заседание Исполнительного органа, но и Совета партии, после чего официально будет объявлено о коалиции.