Հակառակորդը կրակ է բացել նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանքից 02/06/2016 14:00 | ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 31-ից փետրվարի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, ինչպես նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանքից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 5600 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ Մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակելով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, պատասխան քայլերի դիմում են միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

На неделе ВС Азербайджана обстреляли карабахские позиции из минометов и РСЗО TR-107 – Минобороны НКР 02/06/2016   14:27  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона в период с 31-го января по 6-е февраля произвела по позициям AO НКР более 5600 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также из 60-и и 82-миллиметровых минометов, гранатомета типа АГС-17 и РСЗО TR-107, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики со ссылкой на оперативные данные Армии обороны НКР.
“Передовые подразделения Армии обороны уверенно справляются с поставленной перед ними задачей и прибегают к ответным мерам лишь в случае крайней необходимости”, - говорится в сообщении.