Ամփոփվել են առաջնագծում և մշտական տեղակայման վայրերում զինանձնակազմի զգոնության ու կարգապահության բարձրացման աշխատանքները 02/06/2016 10:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված 2016թ. հունվար ամսվա ընթացքում զինված ուժերում իրականացված միջոցառումների, դրանց արդյունքների և առաջիկա անելիքների քննարկմանը: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելով խորհրդակցության մասնակիցներին՝ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ հաշվետու ժամանահատվածում պատշաճ կերպով իրականացվել են ԶՈւ պատրաստության պլանով նախատեսված ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են անցկացված ռազմավարական բնույթի միջոցառումների արդյունքները, առաջնագծում և մշտական տեղակայման վայրերում զինանձնակազմի զգոնության ու կարգապահության բարձրացման, հանկարծակի ստուգումների, մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, մարտական հերթապահության կրման պայմանների և առաջնագծի ամրաշինական կառույցների կատարելագործման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է նոր ուսումնական փուլի շրջանակում անցկացվելիք միջոցառումները պատճաշ կազմակերպելու հարցերին, հանձնարարել է առավել կենտրոնացնել ջանքերը հակառակորդի սադրանքներից ու ոտնձգություններից զերծ մնալու համար:

Глава Минобороны Армении приказал сконцентрировать усилия на предотвращении провокаций и посягательств со стороны противника 02/06/2016   11:29  |  Лента новостей
В административном комплексе Министерства обороны Армении состоялось рабочее совещание, посвященное обсуждению проведенных в Вооруженных силах в январе мероприятий, их результатов и предстоящих планов.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, министр обороны Сейран Оганян подчеркнул, что программы, запланированные к проведению по плану подготовки ВС, были проведены на должном уровне в подотчетный период.
В ходе встречи были подведены итоги мероприятий стратегического характера, а также проделанной работы, направленной на повышение бдительности и дисциплины личного состава на передовой и в местах постоянной дислокации, усовершенствование внезапных проверок, боевой и мобилизационной готовности, условий несения боевой службы и модернизации укрепительных сооружений на передовой.
Глава оборонного ведомства коснулся вопросов организации на должном уровне запланированных к проведению в новом учебном году мероприятий, поручил сконцентрировать усилия на предотвращении провокаций и посягательств со стороны противника.