Մարզպետարաններում ստուգումներ են սկսվել. «Հրապարակ» 02/05/2016   09:02  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ մարզպետարանների սոցիալական վարչություններում և տարածքային գործակալություններում տոտալ ստուգումներ են սկսվել։
Ինչպես թերթն է մեկնաբանում, մոտ ապագայում բազմաթիվ «գլուխներ» են թռնելու՝ նվազագույնը մարզային գործակալության պետերի մակարդակով։ Ավելին, որոշներն Էլ հայտնվելու են իրավապահների ուշադրության կենտրոնում։
Գաղտնիք չէ, որ բողոքներն ամենից շատ այդ ծառայություններից են, դրանք մարզպետարանների ենթակայության տակ են։ Դրանց բյուջեները երբեմն քաղաքապետարանների բյուջեներից մեծ են։ Վերահսկիչ պալատն արդեն իսկ Կոտայքի և Արագածոտնի ծառայություններում խախտումներ է ջրի երես հանել։ Այժմ 2 մարզպետարաններում խուճապ է։ Ամեն մարզում 4-5 նման գործակալություն կա»,- գրում է թերթը։

“Грапарак”: В обладминистрациях начались тотальные проверки 02/05/2016 09:53 | Пресса
В департаментах по социальным вопросам и территориальных агентствах областных администраций начались тотальные проверки, пишет газета “Грапарак”.
Как отмечает издание, в ближайшем будущем ожидаются увольнения как минимум на уровне начальников областных агентств. Более того, некоторые из них попадут в поле зрения правоохранительных органов.
Не секрет, что больше всего жалоб поступает от этих служб, подведомственных областным администрациям. Выделяемые им госсредства порой превышают бюджеты мэрий. Контрольная палата уже выявила нарушения в вышеуказанных службах в Котайке и Арагацотне. Сейчас в этих двух губерниях царит паника”, - пишет газета.