Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ԻԻՀ զինված ուժերի աջակցման նախարարության «ԷԹՔԱ» կազմակերպության պատվիրակությանը 02/05/2016   10:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության «ԷԹՔԱ» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են սննդարդյունաբերության, տեքստիլ արդյունաբերության, կառուցապատման և այլ ոլորտներում մասնագիտացած իրանական ընկերության և ՀՀ պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները:
Մինչև փետրվարի 7-ը նախատեսված աշխատանքային այցի ընթացքում իրանական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ արդյունաբերական մի շարք ձեռնարկությունների ղեկավարության հետ:

Министр обороны Армении обсудил с делегацией иранской компании “ЭТКА” возможности сотрудничества 02/05/2016   11:04  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял в четверг делегацию, возглавляемую исполнительным директором компании “ЭТКА” министерства обороны и поддержки вооруженных сил Исламской Республики Иран Мохаммадом Мехди Карбалой.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, в ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества Минобороны РА с иранской компанией, специализирующейся на пищевой и текстильной промышленности, строительстве и других сферах. В ходе рабочего визита, который продлится до 7 февраля, иранская делегация встретится с руководителями ряда промышленных предприятий Армении.