Մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ ՀՀԿ թեկնածուն վստահ է, որ կարող է անկաշկանդ լինել 02/05/2016   15:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ ԱԺ-֊ում ավարտվեց ՀՀԿ խմբակցության նիստը, որտեղ որոշվեց ՄԻՊ պաշտոնում առաջադրել արդարադատության փոխնախարար Արման Թաթոյանին, ով ևս ներկա էր նիստին։
Նիստի ավարտին լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով ՄԻՊ պաշտոնում աշխատանքի վերաբերյալ իր պատկերացումներին՝ Արման Թաթոյանն ասաց, որ 7 տարի աշխատել է պաշտպանի աշխատակազմում, ուստի՝ պատկերացնում է այդ աշխտանքը։
Հարցին, թե իշխանության կողմից առաջադրված լինելով կարող է արդյոք անկաշկանդ աշխատել, Թաթոյանը պատասխանեց. «Ես համոզված եմ, որ կարող եմ անկաշկանդ լինել և քաղաքացու կողքին լինել՝ օմբուդսմենի առաքելությանը համապատասխան։ Բայց վերջնական հարցերը դեռ հանձնաժողովում կքննարկենք»։
Արման Թաթոյանը նաև հայտնեց, որ իրեն այդ պաշտոնում առաջարկել է ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը։ Հարցին, թե արդյոք ինքը Միքայել Մինասյանի կադրն է, Արման Թաթոյանը պատասխանեց. «Ես պարոն Մինասյանին անձամբ չեմ ճանաչում, առիթ չեմ ունեցել շփվելու նրա հետ»։

Правящая РПА выдвинула кандидатуру замглавы Минюста Армении на должность Омбудсмена 02/05/2016 15:35 | Лента новостей
Немногим ранее завершилось заседание парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении, на котором было принято решение выдвинуть кандидатуру заместителя министра юстиции Армана Татояна на пост Омбудсмена республики.
Как отметил Арман Татоян, делясь своими представлениями о работе на посту Защитника прав человека, он проработал 7 лет в аппарате Омбудсмена, посему вполне себе представляет эту работу.
На вопрос, сможет ли он, будучи выдвиженцем от партии власти, быть не стесненным в работе, Татоян отметил:”Уверен, что смогу и сумею быть рядом с гражданином в соответствии с полномочиями Омбудсмена”.