Արցախի փողոցում՝ մայթի վրա, վրաերթի ենթարկված երիտասարդը 16 օր անց գիտակցության չգալով մահացել է 02/05/2016   16:30  |  Արտակարգ պատահարներ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝  հունվարի 19-ին Արցախ պողոտայում մայթի վրա վրաերթի ենթարկված 22-ամյա Արամ Ներսիսյանը շուրջ 16 օր անց գիտակցության չգալով երեկ մահացել է:
Նշենք, որ երիտասարդը վրաերթի ենթարկվելուց անմիջապես հետո շտապօգնության ավտոմեքենայով տեղափոխվել էր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն և գտնվում էր  վերակենդանացման բաժանմունքում: Այդ օրերի ընթացքում երիտասարդի վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր, և գտնվել է անգիտակից վիճակում:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ հունվարի 19-ին  ժամը 16.00-ի սահմաններում, Երևանի Արցախի փողոցում BMW մակնիշի 15 PV 005 պետհամարանիշի ավտոմեքենան, դուրս գալով ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, հայտնվել է մայթի վրա, վրաերթի ենթարկել հետիոտն Արամ Ներսիսյանին, ապա բախվել է էլեկտրասյանը:
Նշենք նաև, որ ավտոմեքենայի ղեկին եղել է Երևանի բնակիչ 25-ամյա Աշոտ Սամվելի Հովհաննիսյանը:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ավտոմեքենա վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որը մարդու առողջությանն անզգուշությամբ պատճառել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս):

Студент РАУ скончался спустя 16 дней после наезда на него BMW на тротуаре в Ереване 02/05/2016 16:58 | Чрезвычайное просшествие
Студент Российско-Армянского(Славянского) университета Арам Нерсисян, которого 19 января прошлого года на улице Арцаха в Ереване сбила машина, скончался накануне, не приходя в сознание.
Как сообщило ранее ИА “ФактИнфо”, 19 января около 16:00 автомобиль марки BMW(г/н15 PV 005 )вылетел с проезжей части дороги на тротуар и наехал на пешехода – 22-летнего Арама Нерсисяна, а затем врезался в электрический столб. За рулем указанной автомашины был 25-летний житель Еревана Ашот Ованнисян.
Молодой парень сразу же был госпитализирован в медцентр “Эребуни”.
Житель Котайкской области, студент Российско-Армянского(Славянского) университета в день инцидента ходил проведать сестру и ее малолетних детей. Выйдя от них, он спешил домой, чтобы подготовиться к следующему экзамену.
Состояние юноши оценивалось как крайне тяжелое, он находился без сознания.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 242(Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, причинившее по неосторожности тяжкий или средней тяжести вред здоровью человека)Уголовного кодекса РА.