Անցած գիշեր հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքով գործ է հարուցվել 02/05/2016 11:26 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայող, շարքային Սիմոն Ռաֆիկի Ճավռշյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
05.02.2016թ.՝ ժամը 03:55-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Սիմոն Ռաֆիկի Ճավռշյանը:
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում քրեական գործ է հարուցվել ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанцами армянского военнослужащего 02/05/2016   11:44  |  Актуальная тема
Уголовное дело заведено по факту убийства противником армянского военнослужащего Симона Чавршяна, сообщает пресс-служба Следственного комитета.
Солдат-срочник рядовой Симон Рафикович Чавршян погиб на месте от огнестрельного ранения в голову, полученного в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-воинской части 5 февраля 2016 года около 03:55.
“Вторым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное расследование”, - говорится в сообщении.