Պարզվել է Արագածավանում երկու անձի սպանության հեղինակը 02/04/2016 11:25 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 3-ին՝ ժամը 23.45-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Թալինի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ շտապօգնության ավտոմեքենայով իրենց մոտ է տեղափոխվել 1976 թ. ծնված Արտյոմ Խամոյանի դիակը և 1984 թ. ծնված Արման Խ.-ն՝ հրազենային վնասվածքներով: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը՝ ժամը 23-ի սահմաններում, Արագածավան գյուղի Հոկտեմբերյան խճուղու թիվ 33 շենքի բակում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ 1981 թ. ծնված Սեդրակ Ղ.-ն իրեն պատկանող «ՖԱԲԱՐՄ» տիպի, 12 մմ տ/չ ողորկափող որսորդական հրացանից կրակոց է արձակել, ինչի հետևանքով Արտյոմ Խամոյանը և 1967 թ. ծնված Վարդգես Գալստյանը մահացել են, իսկ Արման Խ.-ն ստացել է մարմնական վնասվածքներ:
Փետրվարի 4-ին, ժամը 01.00-ին, Սեդրակ Ղ.-ն բերման է ենթարկվել բաժին:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ այս գիշեր Արագածոտնի մարզում կրակոցներ են հնչել, ինչի հետևանքով 2 հոգի մահացել է, ևս մեկը հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Մահացածները միջին տարիքի տղամարդիկ են, իսկ հրազենային վիրավորում ստացած անձը նրանցից մեկի եղբոր որդին է:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Քննչական կոմիտեից տեղեկացրել էին, որ դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Установлена личность предполагаемого убийцы двоих мужчин в Арагацотнской области 02/04/2016   11:45  |  Актуальная тема
Установлена личность подозреваемого в убийстве двоих мужчин и ранении одного в Арагацотнской области на западе Армении.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении 3 февраля в 23:45 из больницы в талинский отдел Полиции Армении поступило сообщение о том, что к ним было доставлены тело 40-летнего Артема Хамояна. Кроме того, к ним живым был доставлен 32-летний Арман Х., который получил огнестрельное ранение.
Прибывшая на место инцидента оперативная группа установила, что инцидент произошел день, примерно в 23:00 во дворе дома №33 на Октемберянском шоссе в селе Арагацаван. Во время ссоры 35-летний Седрак Г. из принадлежащего ему охотничьего ружья “Фабарм” калибром 12 мм открыл стрельбу, в результате чего Артем Хамоян и 49-летний Вардгес Галстян скончались, а Арман Х. получил огнестрельное ранение.
В час ночи 4 февраля Седрак Г. был доставлен в полицейский отдел.
В Следственном комитете Армении в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.