ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովը կղեկավարի Խոսրով Հարությունյանը 02/04/2016 17:20 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի կարգադրությամբ հաստատվել է ընթացիկ՝ իններորդ, նստաշրջանի Էթիկայի հանձնաժողովի կազմը: Այն ղեկավարելու է ՀՀԿ խմբակցության անդամ Խոսրով Հարությունյանը:
Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ պաշտոնական կայքէջից:
Նշենք, որ խմբակցություններից 4-ը ժամանակավոր հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվելու համար ներկայացրել են նույն անձանց, ինչ նախորդ նստաշրջանում:
Միակը, որը փոխել է իր ներկայացուցչին, ՀՅԴ խմբակցությունն է: Նախորդ կազմում ընդգրկված՝ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանին այս կազմում փոխարինել է խմբակցության անդամ Արմեն Բաբայանը:
Այսպես՝ ՀՀԿ խմբակցությունը ներկայացնելու են Սուքիաս Ավետիսյանը և Խոսրով Հարությունյանը, «Բարգավաճ Հայաստան»-ին՝ Վահան Բաբայանը, «Օրինաց երկրին»՝ Հովհաննես Մարգարյանը, «Ժառանգությանը»՝ Թևան Պողոսյանը, ՀՅԴ-ին՝ Արմեն Բաբայանը:
Ինչպես և նախկինում, «Հայ ազգային կոնգրես»-ի անդամի տեղը թափուր է: Խմբակցությունը բոյկոտում է հանձնաժողովի աշխատանքները և հրաժարվել է անդամ նշանակելուց:

Хосров Арутюнян возглавит Комиссию НС Армении по этике 02/04/2016   17:52  |  Актуальная тема
Распоряжением спикера Национального собрания Армении утвержден состав Комиссии по этике НС 9-го созыва. Ее возглавит член фракции правящей Республиканской партии Армении(РПА) Хосров Арутюнян, сообщается на официальном сайте армянского парламента.
Отметим, что для включения в состав временной комиссии 4 фракции выдвинули тех же лиц, что и на предыдущей сессии.
Своего представителя изменил лишь АРФ “Дашнаккцутюн”. Агвана Варданяна сменил в текущем составе Комиссии член фракции Армен Бабаян.
Таким образом, фракцию РПА будут представлять – Сукиас Аветисян и Хосров Арутюнян, “Процветающую Армению” – Ваан Бабаян, “Оринац еркир” – Ованнес Маргарян, “Наследие” – Теван Погосян, АРФД - Армен Бабаян.
Как и раньше фракция “Армянского национального конгресса” бойкотирует работу Комиссии и отказалась от назначения своего представителя в составе Комиссии.
17:34 02/10/2014  |  Лента новостейУтвержден новый состав комиссии НС Армении по этике: ее возглавит Арпине Ованнисян