Գեորգի Կուտոյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ 02/03/2016   11:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահի օգնական Գեորգի Կուտոյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ։ Նշանակման մասին հրամանագիրն ստորագրվել է այսօր։
Հրամանագրում մասնավորապես ասվում է. «Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 9-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Դատախազության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 36-րդ հոդվածի 2-րդ մասը` որոշում եմ. Գեորգի ԿՈՒՏՈՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ»:
Մինչ նոր նշանակումը՝ Գ.Կուտոյանը ՀՀ նախագահի փետրվարի 3-ի կարգադրությամբ ազատվել է ՀՀ Նախագահի օգնականի պաշտոնից։

Георгий Кутоян назначен заместителем генпрокурора Армении 02/03/2016   12:22  |  Актуальная тема
Помощник президента Армении Георгий Кутоян назначен заместителем генерального прокурора РА, сообщает пресс-служба главы государства. Соответствующий указ президент подписал сегодня, 3 февраля.
"Руководствуясь п.9 ст.55 измененной в 2005 году Конституции РА и принимая за основу часть 2 статьи 36 закона РА "О прокуратуре", постановляю: назначить Георгия Кутояна заместителем генерального прокурора РА", - говорится в указе президента Армении.
До нового назначения Кутоян распоряжением президента от 3 февраля был освобожден от должности помощника главы государства.