Արման Սաղաթելյանը նշանակվել է Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն 02/03/2016 16:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Հիմք ընդունելով «Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար մրցույթի կազմակերպման և անցկացման ժամանակավոր հանձաժողովի 2016 թվականի փետրվարի 2-ի «Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչելու մասին» N 2 որոշումը՝ Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը որոշում է.
«Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրեն նշանակել Արման Արմենի Սաղաթելյանին:
Արման Արմենի Սաղաթելյան
Համառոտ կենսագրական տվյալներ
Ծնվել է 1975թ. օգոստոսի 26-ին՝ Երևանում: 1992 թվականին ավարտել է Երևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 միջնակարգ դպրոցը, 1997 թվականին ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: 1997-2000 թվականներին սովորել է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի ասպիրանտուրայում։
1997—1999թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում՝ որպես «Զինուժ» հեռուստահաղորդման թղթակից և հաղորդավար։ 2000—2010թթ. աշխատել ՀՀ ՊՆ համակարգում՝ որպես քարոզչության և հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ, «Զինուժ» հաղորդաշարի հաղորդավար։ ՀՀ ԶՈՒ պահեստազորի կապիտան է։
2010—2011թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի խորհրդական։ 2011-2012թթ. եղել է «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրեն, 2012-2013թթ. `«ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ։
2011-2013 թվականներին ղեկավարել է Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի Տեղեկատվության և հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոնը:
Քաղաքական գիտությունների թեկնածու է: Մի շարք գիտական հոդվածների և ուսումնական ծրագրերի հեղինակ է:
2013 -2015թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար:
Պարգևատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով, անվանական զենքով:

Арман Сагателян назначен исполнительным директором Общественного радио Армении 02/03/2016   17:20  |  Лента новостей
Бывший пресс-секретарь президента Армении Арман Сагателян назначен исполнительным директором ЗАО "Общественная радиокомпания Армении".
Как отмечается в сообщении, размещенном на сайте Общественного радио Армении, Арман Сагателян назначен в соответствии с решением временной комиссии ОТРА по организации и проведению конкурса на замещение вакантной должности исполнительного директора Общественного радио Армении.
Арман Сагателян родился 26 августа 1975 года в Ереване.
В 1992 году окончил ереванскую среднюю школу им. Пушкина.
В 1997 году окончил Армянскую сельскохозяйственную академию.
В 2000г. окончил аспирантуру Национальной академии наук РА.
В 1997-1999 гг. проходил срочную службу в управлении информации и пропаганды Министерства обороны Армении.
В 2000-2010 гг. работал в системе Минобороны в качестве гражданского специалиста по вопросам пропаганды и связей с общественностью, был ведущим программы Минобороны “Зинуж”.
В 2010-2011 гг. работал советником директора Центра общественных связей и информации аппарата президента Армении.
В 2011-2012 гг. являлся директором радиостанции “АрмРадио FM 107”, а в 2012-2013 гг. - заместителем генерального директора ЗАО "ПанАрмениан Медиа Груп".
В 2011-2013 гг. возглавлял Научно-учебный центр информации и технологий общественных коммуникаций Государственного лингвистического университета им.В.Брюсова.
Кандидат политических наук, является автором ряда научных статей и учебных программ.
Награжден медалью "Гарегин Нжде", нагрудным знаком “Участник боевых действий 1992-94гг" и именным оружием.