Արծվիկ Մինասյանը հերքեց մարզպետ նշանակվելու մասին լուրերը 02/01/2016   12:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամներն այսօր՝ խորհրդարանի գարնանային նստաշրջանի առաջին օրը, խուսափողական պատասխաններ տվեցին՝ կոալիցիոն համագործակցության հնարավոր շրջանակների մասին լրագրողների հարցերին։
Պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը հերքեց՝ իրեն մարզպետի պաշտոնում նշանակելու մասին լուրերը։ Չցանկացավ անդրադառնալ նաև որևէ այլ, այդ թվում՝ նախարարի պաշտոն ստանձնելու մասին խոսակցություններին։
Ինչ վերաբերում է կոալիցիոն համագործակցությանը, Արծվիկ Մինասյանը հայտնեց միայն, որ բանակցությունները իշխանական ուժկ հետ  շարունակվում են։
09:03 16/01/2016  |  ՄամուլՊորտֆելների համար պայքարի առաջին գծում է գյուղատնտեսության նախկին նախարար Դավիթ Լոքյանը. «Հրապարակ»

Представитель АРФД Арцвик Минасян опроверг слухи о своем возможном назначении на пост губернатора 02/01/2016 12:55 | Актуальная тема
Член парламентской фракции АРФ “Дашнакцутюн” Арцвик Минасян на встрече с журналистами в Национальном Собрании Армении, где сегодня началась весенняя сессия, опроверг информацию о своем возможном назначении на пост губернатора.
При он воздержался от комментариев по поводу своего назначения на какую-либо должность, в том числе министерскую.
Что же касается коалиционного сотрудничества, то Арцвик Минасян лишь сообщил, что переговоры с правящей партией продолжаются.