Պետական մարմինների օպտիմալացման մեկնարկը տրված է 01/29/2016   14:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կառավարության այսօր կայացրած որոշմամբ, ըստ էության, տրվեց վաղուց արդեն շրջանառող պետական մարմինների օպտիմալացման ծրագրի մեկնարկը:
Պետական միջոցների խնայողությունը սկսվեց հարկային համակարգից:
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում որոշվեց միաձուլել Էջմիածնի ու Արմավիրի հարկային տեսչությունները՝ դրանք միավորելով Կոտայքի տարածքային հարկային տեսչության կազմում, բացի այդ, միավորել Կոտայքի ու Նաիրիի տարածքային հարկային տեսչությունները՝ Արմավիրի տարածքային հարկային տեսչության կազմում:
Նախագիծը կառավարությանը ներկայացնող ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը նշեց, որ որոշումը պայմանավորված է հարկային մարմնի կառուցվածքի բարեփոխումների անհրաժեշությամբ:
«Իրականացվող բարեփոխումների նպատակն է նվազագույնի հասցնել հարկային մարմնի ստորաբաժանումների թիվը` աշխատանքային ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործման ու տեղաբաշխման և անձնակազմի օպտիմալացման միջոցով»,- ասաց նախարարը:
09:30 17/09/2014  |  ՄամուլԿառավարության արտաքին կապերի վարչության պետը՝ փոխդեսպանի կարգավիճակո՞վ. «Հրապարակ»

Правительство Армении дало старт программе оптимизации в госорганах 01/29/2016   14:45  |  Актуальная тема
Правительство Армении на заседании в пятницу дало старт программе оптимизации в государственных органах.
Экономия госсредств началась с налоговой системы.
Правительство Армении сегодня решило объединить  налоговые инспекции Эчмиадзина и Армавира в составе территориальной налоговой инспекции Котайка. Кроме того, в составе территориальной налоговой инспекции Армавира решено объединить налоговые инспекции Котайка и Наири.
Представлявший проект на заседании министр финансов Армении Гагик Хачатрян отметил, что решение было обусловлено необходимостью реформирования структуры налоговых органов.
“Цель проводимых реформ – свести к минимуму количество подразделений налоговых органов посредством эффективного использования трудовых ресурсов, а также  перераспределения и оптимизации персонала”, - отметил министр.