Վարդան Օսկանյանը և Հերբերտ Զալբերը քննարկել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում առկա իրավիճակը 01/28/2016 12:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը հանդիպում է ունեցել Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրոպական Միության հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերի հետ:
Ինչպես հայտնում են Վարդան Օսկանյանի գրասենյակից, քննարկվել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում առկա իրավիճակը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրը:
Վարդան Օսկանյանը խոսել է Հայաստանի առջև ծառացած արտաքին քաղաքական խնդիրների շուրջ, ներկայացրել ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացում ներկայում առկա խոչընդոտները և դրանք հաղթահարելու իր պատկերացումները:

Вардан Осканян обсудил с Гербертом Зальбером ситуацию на Южном Кавказе и карабахское урегулирование 01/28/2016   12:58  |  Лента новостей
Депутат Национального Собрания Армении Вардан Осканян встретился со специальным представителем Европейского союза по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Гербертом Зальбером.
Как сообщает офис Вардана Осканяна, собеседники обсудили ситуация на Южном Кавказе, а также нагорно-карабахскую проблему.
Вардан Осканян коснулся внешнеполитических задач, стоящих перед Арменией, представил существующие на данном этапе в процессе карабахского урегулирования препятствия и свои представления о путях их преодоления.