Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ 01/27/2016 10:11 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 350 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ /3 արկ/ և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ /1 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Азербайджанская сторона обстреляла позиции Армии обороны Карабаха из миномета и гранатомета – Минобороны НКР 01/27/2016 10:22 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона 26 января и в ночь на 27-е января произвела по позициям Армии обороны НКР около 350 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, сообщает пресс-служба Министерства Нагорно-Карабахской Республики.
Кроме того, в указанный период противник выпустил по позициям Армии обороны три снаряда из 82-миллиметрового миномета и один снаряд – из гранатомета типа РПГ-7.
на передовой и прибегает к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости", - говорится в сообщении.