Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ, որը կանխվել է ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից. պաշտպանության բանակը կորուստներ չունի 01/26/2016   10:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը դիմել է սադրիչ գործողությունների: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել են շուրջ 600 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 26-ին՝ ժամը 04:30-ի սահմաններում, հակառակորդը շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ստիպել վերջիններիս հետ շպրտվել իրենց ելման դիրքերը:
13:25 23/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը
10:24 21/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԼիարժեք վերահսկողությունն առաջնագծում պահպանվում է
10:48 18/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱվելի քան 900 կրակոց` հայ դիրքապահների ուղղությամբ
14:45 16/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊԲ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն իրականացնել
12:14 15/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդը նախօրեին ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ. սպանվել է հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող

Армия обороны НКР пресекла попытку диверсионной вылазки азербайджанских ВС 01/26/2016 10:45 | Лента новостей
Армия обороны НКР пресекла минувшей ночью попытку диверсионной вылазки азербайджанских ВС на южном направлении линии соприкосновения, сообщает пресс-служба Министерства Нагорно-Карабахской Республики.
Как отмечается в сообщении, 25-ого и в ночь на 26 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения противник прибег к провокационным действиям.
“26 января примерно в 04:30 противник предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения на южном направлении линии соприкосновения. Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение диверсионной группы противника и отбросили ее на исходные позиции”, - говорится в сообщении.
В ходе завязавшейся перестрелки Армия обороны не понесла потерь.
Сообщается также, что за указанный период передовые подразделения азербайджанской армии произвели по позициям АО НКР около 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также 60 и 82-мм минометов и гранатомета типа АГС-17.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают сохранять полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", - говорится в сообщении.