Էդվարդ Նալբանդյանը և Նիկոլայ Բորդյուժան քննարկել են ՀԱՊԿ օրակարգային հարցերը 01/26/2016 18:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 26-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձան Մոսկվայում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի որոշումների, կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունների կատարման ընթացքին։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Նիկոլայ Բորդյուժան Հայաստանի արտգործնախարարին ներկայացրեց կազմակերպության ընթացիկ աշխատանքները, գոհունակությամբ նշեց ՀԱՊԿ-ում հայկական նախագահության կողմից իրականացվող ծավալուն աշխատանքը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Նիկոլայ Բորդյուժան քննարկեցին կազմակերպության օրակարգային հարցերը, անդրադարձան Հայաստանում նախատեսված ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների նիստերի նախապատրաստական աշխատանքներին։

Николай Бордюжа удовлетворен масштабом работ в рамках председательства Армении в ОДКБ 01/26/2016 19:02 | Лента новостей
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян 26 января принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу, сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи собеседники коснулись решений, принятых в ходе прошедшей в Москве сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ, хода реализации приоритетов председательства Армении в организации.
Поблагодарив за прием, Николай Бордюжа представил министру иностранных дел Армении текущие работы организации, с удовлетворением отметив масштабные работы, проводимые со стороны армянского председательства в ОДКБ.
Эдвард Налбандян и Николай Бордюжа обсудили вопросы повестки дня организации, коснулись подготовительных работ по намеченным в Армении заседаниям уставных органов ОДКБ.