Փակ են Հրազդան-Ջրառատավան, Սպիտակ-Խնկոյան, Բերդ-Ճամբարակ, Տաշիր-Պրիվոլնոյե ավտոճանապարհները, Վարդենյաց լեռնանցքը 01/26/2016 17:50 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 26-ի ժամը 17.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Հրազդան-Ջրառատավան, Սպիտակ-Խնկոյան, Բերդ-Ճամբարակ, Տաշիր-Պրիվոլնոյե ավտոճանապարհները, Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Դիլիջանի ոլորանները (բեռնատար ավտոմեքենաների համար), Մադինա-Վերին Գետաշեն, Սիսիան-Գորիս, Սոթք-Քարվաճառ, Աշոցք-Բավրա, Լանջառ-Լուսաշող, Սարավան-«Զանգեր», Ստեփանավան-Կաթնաղբյուր, Սպիտակ-Հարթագյուղ, Սպիտակ-Լուսաղբյուր-Գյումրի, ինչպես նաև Տավուշի, Վայոց ձորի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Արագածոտնի, Շիրակի մարզերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:

Движение транспорта по некоторым автотрассам в Армении приостановлено из-за непогоды 01/26/2016 18:35 | Информационная платформа
Движение по некоторым автомагистралям в Армении по состоянию на 17:00 понедельника приостановлено и затруднено, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыты для проезда транспорта автотрассы Раздан-Джраратаван, Спитак-Хнкоян, Берд-Чамбарак, Ташир-Привольное и перевал Варденяц.
Затруднено движение по Дилижанским серпантинам(для грузового транспорта), автомагистралям Мадина-Верхний Геташен, Сисиан-Горис, Сотк-Карвачар, Ашоцк-Бавра, “Сараван-“Зангер”, Ланджар-Лусашох,Степанаван-Катнахбюр, Спитак-Артагюх, Спитак-Лусахбюр-Гюмри, а также проселочным дорогам в Тавушской, Вайоцдзорской, Котайкской, Гегаркунийкской, Сюникской, Арагацотнской и Ширакской областях.