Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ԱՄՆ-ում ենթարկվել է աղիքային քաղցկեղի վիրահատության 01/25/2016   16:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սույն թվականի հունվարի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ԱՄՆ Գլենդեյլ քաղաքի Glendale Memorial հիվանդանոցում ենթարկվել է աղիքային քաղցկեղի վիրահատության: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակը:
Վիրահատությունը կատարել են հայտնի բժիշկներ՝ վիրաբույժ դոկտոր Պետար Վուկասինը (Colorectal Surgery Institute), և ուռուցքաբան, դոկտոր Գալուստ Յուքարը (Pacific Shore Medical Group): Ետվիրահատական բուժումից հետո Տեր-Պետրոսյանը 24-ին դուրս է գրվել հիվանդանոցից և այժմ ապաքինումը շարունակում է ազգականների տանը:
Տեր-Պետրոսյանն ու իր ընտանիքը խորին շնորհակալություն են հայտնում բուժող բժիշկներ պարոնայք Վուկասինին և Յուքարին, «Մեմորիալ» հիվանդանոցի տնօրենության նախագահ Ջեք Այվիին, հոգաբարձուների խորհրդի անդամներին, բուժքույրեր Նիլդային, Մա-Անին, Էմիլիին, Քեթլինին, Այվիին, Նոնային, հիվանդանոցի ողջ բժշկական անձնակազմին՝ նրանց կողմից ցուցաբերված պրոֆեսիոնալ բժշկական օգնության, հատուկ խնամքի և ջերմ մարդկային վերաբերմունքի համար:

Левону Тер-Петросяну провели операцию по удалению рака кишечника 01/25/2016   16:29  |  Актуальная тема
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 15 января сего года был прооперирован в больнице Glendale Memorial в городе Глендейл на западе США в связи с раком кишечника. Об этом сообщает офис первого президента.
Операцию провели известные врачи – хирург, доктор Петар Вукасин (Colorectal Surgery Institute) и онколог Галуст Юкар (Pacific Shore Medical Group). После прохождения послеоперационного лечения Тер-Петросян 24 января был выписан из больницы. В настоящее время экс-президент Армении выздоравливает в доме у родственников.
Тер-Петросян и его семья выражают глубокую благодарность лечащим врачам - Вукасину и Юкару, председателю директората больницы "Мемориал" Джеку Айви, членам Совета попечителей, медсестерам и всему медперсоналу больницы за профессионализм, особый уход и теплое отношение.