«Բամբասանքներ չեմ մեկնաբանում». Էկոնոմիկայի նախարարը` իր պաշտոնանկության մասին 01/20/2016 13:05 | ԼՐԱՀՈՍ
«Բամբասանքներ չեմ մեկնաբանում»,- այսօր կառավարության նիստից հետո պատասխանելով իր պաշտոնանկության մասին լուրերին` ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը:
Ինչ վերաբերում է կառավարության օպտիմալացմանը, նախարարն ասաց, որ նախարարների ու նախարարությունների կրճատումների վերաբերյալ գործադիրում դեռևս քննարկումներ չեն սկսվել:
Հիշեցնենք՝ դեռևս տարեվերջին ՀՀ վարչապետ հովիկ Աբրահամյանը հայտարարեց, որ առաջիկայում կառավարությունում մեծ փոփոխություններ են սպասվում, հնարավոր է նաև որոշ նախարարությւններ օպտիմալացվեն:
Այս հայտարարությունից հետո առաջին նախարարը, որի հրաժարականի մասին հրապարակումներ հայտնվեցին մամուլում, Էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն է:

Глава Минэкономики Армении отказался комментировать “сплетни” о своей отставке 01/20/2016 13:59 | Лента новостей
Министр экономики Армении Карен Чшмаритян отказался комментировать слухи о своей отставке, назвав их сплетнями.
Что касается планов правительства по оптимизации расходов на содержание министерств, глава Минэкономики заявил, что обсуждения по вопросу о сокращении министерского штата в правительстве еще не начались.
Напомним, премьер-министр Армении Овик Абраамян в конце прошлого года заявил, что в ближайшее время в правительстве ожидаются серьезные изменения, указав на возможность оптимизации ряда министерств.
После этого заявления, первым из министров, об отставке которого заговорили в СМИ, оказался глава Минэкономики Армении Карен Чшмаритян.