H1N1 վարակ նաև դատապարտյալների շրջանում. հիվանդանոց է տեղափոխվել Յուվեցի Կարոյի փեսան. «Հայկական Ժամանակ» 01/20/2016   09:25  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ H1N1 վարակը տարածում է գտնում նաև դատապարտյալների շրջանում։ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից լրատվամիջոցին հայտնել են, որ վարակված է 1 կալանավոր։
Ավելի ուշ պաոզվել է, որ հիվանդանոց տեղափոխվածը Գոռ Աոաքելյանն է՝ պատգամավոր Յուվեցի Կարոյի փեսան, որը պատիժը կրում Է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ–ում։
Նա տեղավոխվել Է «Էրեբունի» բ/կ, բուժում է ստանում առանձին՝ բարձրակարգ հիվանդասենյակում։ Նրա մոտ ախտորոշվել Է նաև թոքաբորբ։
Հիշեցնենք, որ Գոռ Առաքելյանը Վերնիսաժի կրակոցների գործով դատապարտվել Է 6.5 տարվա ազատազրկման։
18:58 18/01/2016  |  ԱռողջությունՀիվանդանոցներից սուր շնչառական վարակներից ապաքինմամբ դուրս է գրվել 208 քաղաքացի. իրավիճակը կայունացել է
15:45 18/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲժիշկները շարունակում են պայքարել ծանր հիվանդների կյանքի համար. երեկ H1N1 վարակով երկու հիվանդի մահ է գրանցվել

СМИ сообщили о распространении вируса H1N1 среди заключенных: госпитализирован зять депутата НС Армении 01/20/2016   11:26  |  Пресса
Вирус группа подтипа H1N1 распространяется также среди заключенных, пишет газета “Айкакан жаманак”. Изданию в отделе по связям с общественностью управления уголовно-исполнительных учреждений министерства юстиции Армении сообщили об одном инфицированном заключенном.
Позже, как отмечает СМИ, выяснилось, что госпитализированным оказался Гор Аракелян – зять депутата НС Армении Каро Карапетяна(“Ювеци Каро”,) который отбывает наказание в пенитенциарном учреждении “Нубарашен”.
Он был доставлен в МЦ “Эребуни”, где проходит лечение в отдельной комфортабельной палате. У него также диагностировали пневмонию.
Гор Аракелян был приговорен к 6,5 годам тюремного заключения по делу стрельбе близ ереванского Вернисажа