Դանակահարել է գիշերային ակումբի 4 հաճախորդների. հայտարարվել է հետախուզում 01/19/2016   16:35  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործով պարզվել է Ալեք Մանուկյան փողոցում գործող գիշերային ակումբի մոտ 4 անձի դանակահարության հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով՝ քաղաքացի Ս.Սուքիասյանը հունվարի 14-ին՝ ժամը 02-ի սահմաններում, կենցաղային հարցերի շուրջ  գիշերային ակումբի մոտ վիճաբանել է նույն ակումբի հաճախորդներ Է.Հայրապետյանի, Ա.Մարգարյանի, ապա նաև՝ Մ.Մարտիրոսյանի և Ռ.Գասպարյանի հետ, որի ժամանակ իր մոտ գտնվող կտրող-ծակող առարկայով հարվածել և մարմնական վնասվածքներ է պատճառել նշված անձանց։
Նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ հունվարի 18-ին  որոշում է կայացվել՝ Ս.Սուքիասյանին  ՀՀ քրեական օրենսգրքի  112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 9-րդ կետերով (Խուլիգանական դրդումներով երկու կամ ավելի անձանց ծանր մարմնական վնաս պատճառելը) որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին:
Նույն օրը քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է, նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ հետախուզվողին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

СК Армении установил обстоятельства ранения четырех мужчин близ одного из ночных клубов в Ереване 01/19/2016   17:10  |  Криминальная хроника
Следователи установили обстоятельства нанесения четырем мужчинам ножевых ранений у ночного клуба на улице Алека Манукяна в Ереване и личность предполагаемого преступника, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По данным следствия, 14 января около двух часов ночи гражданин С. Сукиасян близ ночного клуба затеял с посетителями того же клуба - Э.Айрапетяном, А. Маргаряном, а затем и с М. Мартиросяном и Р. Гаспаряном - ссору на бытовой почве, в ходе которой ударил имеющимся при себе колюще-режущим предметом и нанес телесные повреждения указанным лицам.
По совокупности добытых в ходе предварительного следствия доказательств, 18 января было принято решение о привлечении С. Сукиасяна в качестве обвиняемого по пункту 1 и 9 части 2 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное в отношении двух или более лиц из хулиганских побуждений) Уголовного кодекса РА.
В тот же день следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено. Сукиасян объявлен в розыск.
“Предварительное расследование продолжается. Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение предпринять меры по обнаружению разыскиваемого”, - говорится в сообщении.