Հարուցվել է քրեական գործ` թիվ 02/29 տեղամասում վստահված անձ Վլադիմիր Կարապետյանի իրավունքների իրականացմանը խոչընդոտելու դեպքով 01/19/2016   11:05  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
ՀԱԿ վստահված անձ Վլադիմիր Կարապետյանը հաղորդում է տվել այն մասին, որ ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեի ընթացքում թիվ 02/29 տեղամասում անհայտ անձը բռնություն գործադրելու սպառնալիքով խոչընդոտել է իր իրավունքների իրականացմանը:
ՀՔԾ լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ ՀԱԿ վստահված անձ Վլադիմիր Կարապետյանի հաղորդման հիման վրա՝ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ:
17:19 16/01/2016  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԱյլ անձի փոխարեն հանձնաժողովի անդամի կողմից քվեարկելու հերթական դեպքը՝ այս անգամ թիվ 1/07 ընտրատեղամասում. մեղադրանք է առաջադրվել
16:30 16/01/2016  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԹիվ 4/26 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի անդամին մեղադրանք է առաջադրվել՝ այլ անձի փոխարեն քվեարկելու համար
19:09 15/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱյլ անձանց փոխարեն քվեարկելու մեղադրանք է առաջադրվել 5 անձի
17:31 15/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԸնտրախախտումների վերաբերյալ Քննչական կոմիտեում քննվող գործերից 6-ով նախաքննությունն ավարտվել է. ովքե՞ր են մեղադրյալները

Дело заведено по факту воспрепятствования осуществлению доверенным лицом АНК своих прав на участке № 02/29 в ходе референдума в Армении 01/19/2016   11:26  |  Конституционные реформы
Уголовное дело возбуждено по факту воспрепятствования осуществлению доверенным лицом своих прав на участке № 02/29 в ходе голосования на референдуме по реформе Конституции, сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении.
Дело заведено Специальной следственной службой на основе заявления доверенного лица оппозиционного “Армянского национального конгресса” Владимира Карапетяна по пункту 3 части 2 статьи 149(Воспрепятствование осуществлению избирательного права, работе избирательных комиссий или осуществлению своих полномочий лицом, участвующим в выборах, совершенное с применением насилия или с угрозой его применения) Уголовного кодекса РА. Ведется расследование.
Согласно сообщению, доверенное лицо АНК Владимир Карапетян сообщил о том, что в ходе проходившего 6 декабря 2015 года референдума неизвестный, угрожая ему применением насилия, препятствовал осуществлению им своих прав на участке №02/29.