Մահացած հղի կնոջ ամուսինը փորձել է հաշվեհարդար տեսնել բժշկի հետ 01/18/2016 12:45 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 13-ին մահացած հղի կնոջ ամուսինը երեկ փորձել է հաշվեհարդար տեսնել կնոջ մահվան համար, իր կարծիքով, պատասխանատու բժշկից:
Հղի կնոջն օրեր առաջ կորցրած 27-ամյա տղամարդը երեկ երեկոյան գնացել է «Արմավիր» ԲԿ և հիվանդանոցի բժիշկ-թերապևտ Անդրանիկ Ցոլակի Պապոյանին մեղադրելով կատարվածի համար՝ կոտրել է նրա աշխատասենյակի դռան բռնակը:
Հիվանդանոցի աշխատակիցները ոստիկանութոյւն են կանչել, ովքեր հաղորդում են ընդունել երիտասարդից:
Ըստ մահացած կնոջ հարազատների՝ 2015թ. դեկտեմբերի 26-ին, հղի կինը` Ա.Դանիելյանը, «հարբուխ» ախտորոշմամբ ընդունվել է «Արմավիր» ԲԿ ծննդատուն, որտեղ 2 օր անընդմեջ նրան զննել է բժիշկ Ա.Պապոյանը և տեղեկացրել, որ ամեն ինչ նորմալ է, և միայն երրորդ օրն է հղի կնոջը ենթարկել ռենտգեն հետազոտման, որի արդյունքում վերջինիս մոտ ախտորոշվել է երկկողմանի սուր թոքաբորբ:
Դրանից հետո հարազատները կնոջը տեղափոխել են Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, որտեղ էլ հունվարի 13-ին մահացել է:

В Армении муж скончавшейся от пневмонии беременной женщины пытался отомстить врачу 01/18/2016   13:02  |  Актуальная тема
Муж скончавшейся 13 января беременной женщины пытался отомстить врачу, который, по его мнению, виновен в смерти его жены.
27-летний мужчина накануне вечером отправился в медцентр “Армавир” и сломал ручку двери в кабинет врача-терапевта Андраника Папояна, обвинив его в случившемся.
Сотрудники медцентра вызвали полицию, которые приняли заявление от молодого мужчины.
По словам родственников скончавшейся, 26 декабря 2015 года беременная А. Даниелян с диагнозом “насморк” поступила в роддом медцентра “Армавир”, где ее на протяжении двух дней осматривал А. Папоян. Врач сообщил, что все в норме, и только на второй день направил ее на рентгеновское обследование, которое выявило у женщины двустороннее воспаление легких.
После этого родственники доставили женщину в ереванский медцентр “Сурб Григор Лусаворич”, где она 13 января скончалась.