ԱԺ նիստը շարունակվում է. ուղիղ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից, ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ:
Արդյունքում՝ հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող սպանվել է, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

За неделю ВС Азербайджана произвели по позициям Армии обороны Карабаха более 3000 выстрелов - Минобороны НКР 01/16/2016 14:55 | Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны, в период с 10-го по 16-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник произвел по позициям AO НКР более 3000 выстрелов из огнестрельного оружия различных калибров, а также из 60-миллиметрового миномета и гранатометов РПГ-7 и АГС-17, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Кроме того, 14 января противник предпринял в восточном направлении линии соприкосновения попытку диверсионной вылазки.
Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили передвижение азербайджанских спецназовцев и предприняли соответствующие превентивные меры. В результате были убиты по меньшей мере двое военнослужащих противника, остальные члены группы обратились в бегство.
В ходе развязавшейся перестрелки Армия обороны не понесла потерь.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают сохранять полный контроль на передовой и уверенно осуществлять защиту боевых позиций”, - говорится в сообщении.