Հակառակորդը նախօրեին ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ. սպանվել է հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող 01/15/2016   12:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ:
Արդյունքում սպանվել է առնվազն հակառակորդի երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Армия обороны НКР пресекла попытку диверсионной вылазки азербайджанских спецназовцев 01/15/2016 13:02 | Лента новостей
Армия обороны НКР пресекла предпринятую азербайджанскими ВС минувшим вечером попытку диверсионной вылазки на восточном участке линии соприкосновения с Азербайджаном, сообщает пресс-служба Министерства Нагорно-Карабахской Республики.
Как отмечается в сообщении, передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили передвижение азербайджанских спецназовцев и предприняли соответствующие превентивные меры. В результате были убиты по меньшей мере двое военнослужащих противника, остальные члены группы обратились в бегство.
"В ходе развязавшейся перестрелки Армия обороны не понесла потерь", - говорится в сообщении пресс-службы оборонного ведомства НКР.
Минобороны также информирует, что азербайджанская сторона 14-го января и в ночь на 15 января произвела по позициям Армии обороны НКР около 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также гранатометов типа АГС-17 и РПГ-7.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают владеть оперативной обстановкой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", - говорится в сообщении.