Ո՞րն է ՀՀ առաջին նախագահի՝ ԱՄՆ այցի պատճառը 01/14/2016 16:48 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր- Պետրոսյանը բուժման նպատակով մեկնել է ԱՄՆ: Այս մասին հայտնել էր «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթը`«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության գրասենյակին հղումով:
Թերթի տեղեկություններով, Տեր-Պետրոսյանի մեկնումի պատճառով հետաձգել է նրա որդու պսակադրությունը, որը նախատեսված էր այս ամսվա վերջին:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ առաջին նախագահի անսպասելի ու հապշտապ մեկնումի պատճառ է դարձել նրա մոտ քաղցկեղի ախտորոշումը:
Մեր երկրի առաջին նախագահի առողջական վիճակի մասին որևէ տեղեկություն, սակայն, ՀԱԿ-ից հրաժարվեցին հայտնել:

Что стало причиной отъезда первого президента Левона Тер-Петросяна в США? 01/14/2016   18:25  |  Лента новостей
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян отправился в США на лечение. Об этом сообщила газета “Айкакан жаманак” со ссылкой на офис “Армянскоого национальноого конгресса”.
По информации издания, из-за поездки Тер-Петросяна отложена помолвка его сына, которая была запланирована на конец текущего месяца.
По сведениям “ФактИнфо”, причиной поспешного отъезда стала серьезная болезнь: у первого президента Армении диагностировали рак.
В АНК однако, отказались предоставить какую-либо информацию о состоянии здоровья Левона Тер-Петросяна.